מחיר של מערכת סולארית - 2024

מה המחיר של הקמת מערכת סולארית? מהם הגורמים המשפיעים על עלות המערכת? מה כלול במחיר ההקמה ומה לא? אנחנו פה בשביל לענות על השאלות הללו.

מדריך כללי | עודכן: 01/07/23 | 4 דק' קריאה

עבור מי שזמנו קצר.. המחשבון החכם של GreenDays יתן לכם תשובה מדויקת ישירות לוואטסאפ, פשוט תקליקו:

נשארתם איתנו? איזה כיף! בואו נתחיל.

מה משפיע על עלות המערכת הסולארית?

1. גודל המערכת

גודל המערכת הסולארית הוא הגורם המשמעותי ביותר בקביעת עלות הקמת המערכת. חברת ההתקנה גובה כסף עבור הספק הפאנלים הסולאריים הכולל שהיא מתקינה על הגג, כאשר ההספק מחושב ביחידות של קילו-וואט.

למעשה מכיוון שלחברות ההתקנה ישנם עלויות קבועות ככל שהמערכת יותר גדולה, כך הרווח היחסי של החברות יגדל ויאפשר להם לתת הצעת מחיר יותר אטרקטיבית (מחיר לכל קילו-וואט מותקן).

בבדיקת הכדאיות הראשונית המחשבון החכם שלנו משתמש באלגוריתם מתקדם לניתוח גודל המערכת, הערכת המחיר והתשואה הצפויה מתוך תצלום אוויר וסימולציית חיזוי מתקדמת.

2. חברת ההתקנה

חברות שונות יתנו לכם הצעות מחיר שונות ולא, המחיר הוא ממש לא הפקטור היחיד שצריך להסתכל עליו. חשוב לבחון גם פרמטרים כמו האחריות והשירות, האיתנות הפיננסית, גודל החברה, התכנון על הגג, סוג ואיכות המפרט ועוד... בפלטפורמה שלנו אנו מציגים את כל הנתונים האלו בנוסף לניתוח פיננסי בכדי שתוכלו לברור ולבחור את ההצעה לפי הפרמטרים שחשובים לכם.

להרחבה - כיצד להשוות הצעות בין חברות סולאריות?

3. מיקום גיאוגרפי

כאשר הן מחשבות את עלות ההקמה של מערכת סולארית, חברות ההתקנה לוקחות את כל הנתונים בחשבון כגון עלות הובלת הציוד, זמני הנסיעה וצריכת הדלק. המחיר על פי רוב יהיה אטרקטיבי יותר באזורים הגיאוגרפיים שקרובים אליהן, או לחילופין אם יש להם מספר פרויקטים בסביבה. אם זאת ישראל היא בסה"כ מדינה קטנה, כך שרוב החברות הגדולות והמנוסות ידעו לתת שירות בפריסה ארצית.

4. סוג הגג וסוג המערכת

מעבר לגודל יש חשיבות גם לסוג המערכת ומורכבות ההתקנה. בגג שטוח או בגגות מסחריים למשל יש צורך להקים קונסטרוקציית מתכת עליה ייפרסו הפאנלים הסולאריים, מה שישפיע על עלות ההקמה. בגגות בהם אין גישה נוחה לגג או בבניינים גבוהים במיוחד, יידרש שימוש במנוף כדי להעלות את הציוד לגג.

שילוב המערכת הסולארית עם סוללות אגירה או מערכות עקיבה יגדיל את עלות המערכת, אך בתכנון נכון, עשוי להגדיל את ההכנסות בטווח הרחוק.

5. תשתית החשמל במבנה

פאנלים סולאריים יוצרים זרם חשמלי, אשר מוזרם דרך תשתית החשמל של המבנה ונמכרים לרשת. על מנת למנוע עומס חשמלי, תשתית החשמל צריכה לתמוך בהספק המקסימלי שהמערכת עשויה לייצר (=הספק הממיר המקסימלי).

התקנה של מערכת בהספק גבוה מההספק הנתמך על ידי תשתית החשמל הקיימת, תדרוש הגדלת גודל חיבור חשמל ותכלול תשלום אגרות ועבודה של חשמלאי אשר תייקר את עלות הקמת המערכת ותאריך את משך זמן ההקמה.

מחיר הגדלת חיבור החשמל משתנה כתלות בגודל החיבור הקיים וגודל החיבור אליו תדרשו, למשל בהגדלת החיבור מתלת-פאזי 25 אמפר לתלת פאזי 40 אמפר אתם צפויים לשלם כ-1,500-2000 שקל על הבדיקה והכנת הלוח (בהנחה ואין תיקונים) ועוד 3,000 שקל אגרה לחברת חשמל.

מידע למתקדמים…

איך מחשבים מהו ההספק החשמלי המקסימלי שנתמכת ע"י התשתית? פשוט מאוד! ההספק הוא כפולה של הזרם והמתח. לכן בבית פרטי עם חיבור תלת פאזי סטנדרטי (3X25A), ההספק המקסימלי שווה ל-25 אמפר (הזרם המקסימלי המותר) כפול 230 וולט (מתח רשת החשמל) כפול 3 (מספר הפאזות), כלומר הספק הממיר המקסימלי האפשרי שווה ל-17.25 קילו-וואט.

6. תיקונים ושירותים נוספים

הצעת מחיר סטנדרטית למערכת סולארית כוללת בתוכה את עלויות הליך ההקמה, כמו עלות אגרות ורישום, בדיקת חשמלאי, אישור קונסטרוקטור, הובלה של הציוד, התקנת הפאנלים והממיר ועוד.

מה לרוב לא כלול בהצעות המחיר?

א. שינויים מקדימים בגג - למשל איטום, הקמת קירוי או החלפה של גג אסבסט.

ב. תיקוני חשמל - במידה ובבדיקה המקדימה של החשמלאי ימצאו ליקויים בארון החשמל, אתם תדרשו לתקן זאת על לקראת ההתקנה.

ג. הזזת רכיבים - הצעת המחיר לרוב לא כוללת גם הזזה של מזגנים או דודים מהגג.

החברה הסולארית שתבחרו על פי רוב תבקש מכם לעשות את ההכנות אללו לקראת ההתקנה אך ישנן חברות סולאריות (EPC) שיוכלו גם לדאוג להביא קבלן משנה או חשמלאי עבורכם.

טוב נו… אתם רוצים את השורות התחתונות, אז בהערכה גסה מאוד - *מחירון 2024 (כולל מע"מ):

מערכות ביתיות:

10 kW - החל מ-50 אש"ח

15 kW - החל מ-75 אש"ח

22 kW - החל מ-88 אש"ח

מערכות מסחריות:

50 kW - החל מ-185 אש"ח

100 kW - החל מ-320 אש"ח

200 kW - החל מ-610 אש"ח

300 kW - החל מ-850 אש"ח

600 kW - החל מ-1.5 מש"ח

*חשוב לציין כי העלויות הללו משמשות להערכה ראשונית בלבד ומחירי השוק משתנים כל הזמן כתלות בתקופה, בריביות ועלויות ייבוא הרכיבים. לכן יתכנו מחירים נמוכים או גבוהים יותר מהמחירון. במערכת של GreenDays המחירים מתקבלים בזמן אמת מעשרות חברות מובילות שמתחרות עליכם.

מתי נקבע המחיר הסופי של המערכת הסולארית?

החברה שתבחרו תעשה עבורכם תכנון הנדסי מפורט שבו מופיע הגודל הסופי של המערכת מחיר המערכת הסופי יהיה בהתאם לגודל המערכת שתוכננה והותקנה בפועל לפי המחיר לקילו-וואט אשר נקבע במסגרת החוזה ובנוסף לעלויות נוספות אשר מפורטות בחוזה.

מהן אופציות המימון של המערכת?

האופציה הראשונה היא לרכוש את המערכת במימון עצמאי מכספכם, כאשר אתם נהנים מכל רווחי המערכת ואחראים על התחזוקה שלה. בהינתן האפשרות, זוהי האופציה העדיפה שתניב עבורכם את הרווח הכלכלי הגבוה ביותר, שכן השקעה במערכת סולארית היא השקעה בטוחה וכדאית עם תשואה של 12-20 אחוז.

האופציה השנייה היא לקבל מימון חלקי או מלא מהבנק, בפריסה נכונה של ההלוואה ההחזר החודשי שלכם לבנק יהיה נמוך מהרווח החודשי מהמערכת הסולארית (גם בתקופות בהן הריביות גבוהות) מה שלמעשה גורם לכם להרוויח כסף כבר מהיום הראשון. להרחבה מוזמנים לקרוא כתבה בנושא רכישת מערכת סולארית בעידן של ריבית גבוהה.

האופציה השלישית והאחרונה היא עבודה מול החברה המתקינה במודל של ליסינג. כלומר השכרת הגג במחיר קבוע או עבודה במודל של חלוקת רווחים מול החברה המתקינה, אשר גם אחראית על האחזקה והטיפול במערכת. משום שעבודה במודל של ליסינג דורש מהחברות בקרה שוטפת אחר המערכת, רוב חברות ההתקנה יציעו מודל של ליסינג רק במערכות מסחריות, אך ישנן כמה חברות שגם יציעו לכם השכרה על גגות פרטיים.

מהי האופציה המימון הטובה ביותר למערכת סולארית?

בהסתכלות כלכלית רכישת המערכת הינה עדיפה, אך במידה ואינכם מעוניינים להיות אחראים על תחזוקת המערכת או שאינכם מעוניינים להוציא כסף או לקחת הלוואה מכספכם, עבודה במודל של ליסינג עשויה להיטיב עמכם.

במערכת השוואת ההצעות של GreenDays, אנו אוספים עבורכם הצעות מכירה וליסינג ומבצעים סימולציה מתקדמת בשביל לחזות את הכדאיות של כל חלופה, כדי שתקבלו את ההחלטה הכי נכונה עבורכם.

מעוניינים להשוות הצעות מחיר למערכות סולאריות מחברות מובילות?

הזינו את כתובתכם או השאירו פרטים ואנחנו נעשה זאת עבורכם, ללא עלות וללא התחייבות

להסבר נוסף על השירות שלנו - לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם רעיון לכתבה? כתבו לנו

ב-GreenDays אנחנו לא מוכרים מערכת סולארית אנחנו פשוט דואגים שתרוויחו יותר

אם יש לכם גג פנוי ואין לכם עדין מערכת סולארית, אתם במקום הנכון.
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

השאירו פרטים לייעוץ חינם וללא התחייבות