מערכת סולארית ורכב חשמלי, השילוב המנצח

כבעלי רכב חשמלי אתם כבר מכירים את התחושה... התאוצה גבוהה והנסיעה שקטה, אך מעל הכל - חיסכון ניכר בהוצאות הדלק החודשיות! אך האם ניתן לחסוך אפילו יותר?

ניצן חצרוני | עודכן: 24/06/23 | 3 דק' קריאה

מהיום שהרכב החשמלי הגיע למשפחה שלנו איכות החיים שלנו עלתה. נכון, הרכב עוד לא פתר לנו את בעיית הפקקים, אבל עזר לנו לשלם על כך פחות. החיסכון בהוצאות הדלק ניכר, ולאט לאט אנו מרשים לעצמנו לגמוע מרחקים גדולים יותר מאשר עם רכב הבנזין הבזבזני. ההורים לוחצים שנבוא לבקר עם הנכדה? החברים מהצפון הזמינו לארוחת ערב? שכחנו את הארנק אצל החבר מת"א? יאללה שטויות... אנחנו בדרך.

עם זאת, הפנטזיה עוד לא מושלמת, כי עוד לא המציאו את הרכב שעובד רק על אוויר וכוונות טובות, ורכבים חשמליים צורכים חשמל - המון חשמל.

כמה המון?

ניקח למשל את הרכב שלנו, אשר נוסע כ-40,000 ק"מ בשנה (כן, זה המון! אבל כבר אמרנו..זה הכיף ברכב חשמלי). בחישוב פשוט, בתקופת זמן זו הרכב החשמלי צורך כ-7,200 קוט"ש, שווה ערך לצריכה השנתית הממוצעת של 328 נורות להט, 262 מקררים או 98 מכונות כביסה.

על צריכה זו אנו משלמים לחברת החשמל כ- 4,400 שקל מדי שנה. מדובר אמנם חסכון של אלפי שקלים לעומת רכב בנזין, אבל זה עדיין כסף, לא?

אז איך אפשר לצמצם את חשבון החשמל עוד?

שמעתם פעם על מערכות סולאריות, נכון?! אנחנו רואים אותם על הגגות בצד בדרך לעבודה, שומעים עליהם בחדשות ונאלצים מדי ארוחת שישי לשמוע את החפירות של הדוד על כך שזו ההשקעה הכי חכמה שהוא עשה בחייו.

אבל אם לרגע מתעלמים מכל השטויות שהדוד בדרך כלל אומר, הפעם הוא צודק! בהיבט הפיננסי השקעה במערכת סולארית היא השקעה סולידית ובטוחה, המניבה רווחים כבר מהיום הראשון. בנוסף, מדובר בטכנולוגיה מוכרת, עמידה ובטוחה, שמבטיחה אורך חיי מערכת של 25 שנה לפחות - ובניגוד לכל מיני אגדות אורבניות, לא תצמיח לכם זנב.

על בסיס הנתונים מהלקוחות שלנו, מערכת סולארית ביתית תניב לכם תשואה של בין 12 ל-20 אחוזים והכנסה שנתית של עד 24 אלף שקלים ממכירת החשמל לחברת חשמל ומקיזוזו מהחשבון שלכם. למעשה, הסיכון בהשקעה כל כך נמוך שניתן כיום לקבל מימון מלא לרכישת המערכת ולהרוויח כבר מהיום הראשון, מפני שההכנסה החודשית מהמערכת גבוהה מגובה החזר ההלוואה.

לבדיקת הפוטנציאל הסולארי של הגג שלכם לחצו:

השאלה האמיתית היא, האם יש יתרון מיוחד להתקנה של מערכת סולארית כאשר מחזיקים רכב חשמלי ?

אז התשובה הקצרה היא כן! והמשמעות של היתרון תגדל כתלות בכמות ואופן הטעינה של הרכב החשמלי.

בוא נסביר.. הפאנלים הסולאריים מפיקים אנרגיה בשעות בהן יש קרינת שמש - כלומר במשך שעות היום. החשמל המופק במערכת הסולארית הביתית משמש קודם כל את דיירי המבנה, כאשר העודפים נמכרים לחברת החשמל. התעריף שחברת החשמל משלמת לבעל הגג מתחיל מ-48 אגורות לקוט"ש ויורד בהדרגה ככל שהמערכת המותקנת גדולה יותר.

"באמצעות מערכת סולארית היינו יכולים לחסוך עוד 25% מעלות החשמל החודשית של הרכב שלנו"

למה זה משנה לנו? כי התעריף שאנחנו "קונים" את החשמל גבוה ביותר מ- 25% מהתעריף שבו אנחנו "מוכרים" את החשמל - משמע, הרבה יותר זול לנו לצרוך את החשמל בעצמנו מאשר למכור אותו.

היתרון הזה בא לידי ביטוי עבור "צרכני חשמל כבדים" כמונו, בעלי הרכב החשמלי. באופן תיאורטי, באמצעות מערכת סולארית היינו יכולים לחסוך עוד 25% מעלות החשמל החודשית של הרכב שלנו ולמעשה להפוך את ההשקעה במערכת סולארית לעוד יותר אטרקטיבית מהרגיל.

כמובן שמדובר במספר תיאורטי, כי לא ניתן להעביר את כל צריכת החשמל לשעות היום. עם זאת, באמצעות תזמון טעינת הרכב ושימוש במכשירי חשמל "כבדים" בימים בהם אנו עובדים מהבית או בזמן הסופ"ש, ניתן להגיע בהחלט לחסכון כלכלי משמעותי בהוצאות החודשיות, ובמקביל לייצר אפיק של הכנסה נוספת ממכירת החשמל.

חיסכון זה מקבל משנה תוקף כאשר לוקחים בחשבון את מגמת העלייה המתמדת במחירי החשמל בישראל.

היבט מעניין נוסף בהקשר הזה הינו טעינת הרכב באמצעות סוללה חיצונית, אשר נטענת בעצמה מהמערכת הסולארית שעל הגג בשעות הצהריים שהמערכת מפיקה מקסימום חשמל ונפרקת בלילה (לדוגמא מערכת ה-PowerWall של Tesla). פתרון זה מאפשר טעינה של הרכב גם בשעות הלילה או לחילופין למכור את החשמל בתעריף גבוה יותר לחברת החשמל (כפי שפורסם בהחלטה האחרונה לעידוד מתקני אגירה במתח נמוך).

איך מתקדמים להתקנת מערכת סולארית?

בישראל לבדה יש מאות חברות התקנה של מערכות סולאריות, וטווח המחירים, השירות והאחריות שהן מציעות מאוד נרחב. בגלל שאנחנו יודעים שתהליך בחירת החברה עשוי להיות כאב ראש רציני הקמנו את GreenDays, מערכת להשוואה ורכישה של מערכות סולאריות.
הפלטפורמה עובדת על מודל חיזוי מדויק שמבצע סימולציה על בסיס נתוני הקרינה והטמפרטורות הייחודיים של אזורכם, ועל פי התכנון, המחיר והמפרט של כל הצעה. בכמה קליקים תוכלו לקבל הצעות מחיר ממגוון חברות מובילות. כל החברות נבדקו על ידי המומחים שלנו ובעלות ניסיון מוכח רב שנים בשוק האנרגיה!

איך זה עובד? בשלב הראשון בודקים כמה הגג שלכם שווה ב-4 שלבים פשוטים, או בעזרת נציג שלנו.
מסמנים את הגג שלכם, ומקבלים הערכה מדויקת של. גודל המערכת גודל הגג, הרווח והתשואה הצפויים

ההשקעה כדאית ואתם רוצים לקבל הצעות מחיר? בשלב השני משלימים כמה פרטים בסיסיים ומתחילים לקבל ולהשוות הצעות דרך האזור האישי באתר.

כל החברות יתחרו כדי לתת לכם את ההצעה הטובה ביותר, בהיבט האחריות והשירות, המפרט, המחיר ועוד עשרות פרמטרים. המערכת משווה בין ההצעות על בסיס יותר מ-30 פרמטרים לרבות ניתוחים אנרגטיים מורכבים, אנליזה פיננסית, מפרט רכיבים, תכנון, אחריות ושירות, דירוג ועוד.
בקיצור, לכם נשאר רק לבחור את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

ניתן לקבל דרכינו גם 100% מימון למערכת סולארית בתנאים אטרקטיביים ולמעשה להתחיל להרוויח כבר מהיום הראשון.

מצאתם טעות? יש לכם רעיון לכתבה? כתבו לנו

ב-GreenDays אנחנו לא מוכרים מערכת סולארית אנחנו פשוט דואגים שתרוויחו יותר

אם יש לכם גג פנוי ואין לכם עדין מערכת סולארית, אתם במקום הנכון.
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

השאירו פרטים לייעוץ חינם וללא התחייבות