מחשבון סולארי, אבל חכם! בדקו כמה הגג שלכם שווה ב-4 שלבים

יש המון מחשבונים סולאריים פשוטים ברחבי האינטרנט, אבל רק המחשבון החכם של GreenDays מבצע סימולציית חיזוי מתקדמת בשביל לנתח עבורכם את תשואת המערכת וכדאיותה בצורה הטובה ביותר.

מדריך כללי | עודכן: 06/10/23 | 3 דק' קריאה

ברוב המחשבונים הסולאריים ברשת תתבקשו לכתוב את סוג וגודל הגג, לציין את כיוונו וכמו קסם - תקבלו תשובה כמה כסף הגג שלכם שווה! מדהים לא? אז זהו... שזה לא כל כך פשוט.

במציאות, חישוב הכדאיות של מערכת סולארית הוא עניין די מורכב, משום שתפוקת הפאנלים תלויה בעשרות פרמטרים כמו זווית הגג, כיוון הפאנלים, הקרינה והטמפרטורות באזורכם וכמובן, מהו גודל המערכת שניתן להתקין?

בנוסף, ברוב המקרים הגג אינו משטח חלק וחף מהפרעות ומכשולים. הצללות, עצמים ודודי שמש מקטינים את מספר הפאנלים שניתן למקם על הגג.

ב-GreenDays אנחנו מאמינים שהמפתח לבחירה נכונה הוא מידע מדויק ואמין, ולכן פיתחנו מחשבון סולארי חכם אשר מסתמך על 2 אלגוריתמים עיקריים:

אלגוריתם התכנון החכם -

האלגוריתם מנתח את השטח המסומן על המפה, מאתר את כיווני הגג ומבצע אופטימיזציה לכל משטח, בכדי לפרוס את כמות הפאנלים המקסימלית בצורה הטובה ביותר. האלגוריתם מציב את הפאנלים על פי אמות מידה תקניות שיאפשרו מצד אחד כיסוי שטח מיטבי באזורים עם תפוקה מקסימלית ומצד השני יספקו מעבר נגיש לשטיפה ותחזוקה. התכנון האוטומטי משתנה לפי סוג הגג, בין אם מדובר בבית פרטי (רעפים או שטוח), סככה חקלאית, בניין משותף או אפילו חממה, ויודע לייצר הדמייה מדויקת בתוך מספר שניות.

חישוב המחשבון הסולארי החכם על גבי סככה

דוגמא להדמיה אוטומטית שנוצרת במהלך הבדיקה | ההדמיה מבוססת על הממדים האמיתיים של הפאנלים והבית | במקרה זה האלגוריתם לא הציב פאנלים במפנה הצפוני בכדי לשמור על תעריף גבוה מול חברת החשמל.

אלגוריתם החיזוי המדויק

בשלב השני, התכנון שנוצר מועבר לאלגוריתם חיזוי מתקדם המשתמש בנתונים מטאורולוגיים שעתיים ובכיווני תנועת השמש (כפי שהיא משתנה מדי יום). כל זאת ועוד על מנת להעריך בצורה המדויקת ביותר את תפוקת הפאנלים והממיר לאורך 25 שנות חיי המערכת, תוך התחשבות בהפסדים, דעיכות, מיסוי ותחזוקה צפויה.

הידעתם?!
בשיא החורף בישראל השמש נמצאת בזווית של 35 מעלות מהאופק ובקיץ 81 מעלות. אך אם נצלם את השמש במשך שנה שלמה בשיא הגובה שלה תתקבל תמונה של אינסוף () או שמונה (8).

צילום השמש במשך שנה שלמה מעל סקוטלנד

הצלם ג'וזפה פטריקה צילם כמה עשרות תמונות מאותה נקודה בדיוק בצהריים מדי כמה ימים במהלך שנה שלמה, ליד הכפר קלניש בסקוטלנד. זו התוצאה לאחר שחיבר אותן.

כיצד בודקים את הפוטנציאל של הגג שלכם ב-4 שלבים?

שלב א' - בחירת סוג המבנה:

גג ביתי , שטח מסחרי (מפעל/רפת/סככה), בניין משותף או חממה חקלאית - המערכת תבצע חישובים שונים לסוגים שונים של מבנים.

שלב ב' - סימון הגג:

ראשית מוודאים שהכתובת מדוייקת, מסמנים את שטח הגג על מפה ובוחרים האם המשטח ישר או משופע. שימו לב כי במידה ומדובר בגג עם מספר שיפועים, יש לסמן כל מפנה משופע בנפרד. לאחר מכן נסמן שטחים אדומים, כלומר מכשולים עליהם לא ניתן יהיה להתקין פאנלים סולאריים (הצללה משמעותית, דודי שמש וכו').

שלב ג' - חשבון חשמל:
במסך זה יש לכתוב את גובה חשבון החשמל שלכם הדו-חודשי שלכם, הסימולציה משתמשת בנתוני צריכת החשמל, בשביל לקזז החשמל הנצרך בשעות בהם המערכת הסולארית מפיקה אנרגיה בשביל לדייק את תחזית ההכנסות.

שלב ד' - קבלת תוצאות הבדיקה:

במסך האחרון נמלא פרטים ונקבל בהודעת וואטסאפ ובמייל את התוצאות- הכוללות הערכת של גודל מערכת, עלות הקמה משוערת, תשואה ורווחים צפויים בניכוי תחזוקה ומס.

יש לכם שאלות על התוצאות שהתקבלו?

אתם מוזמנים להשיב בוואטסאפ או במייל חוזר, והמומחים הסולאריים שלנו ישמחו לסייע.

יש לכם מערכת סולארית ישנה ואתם מעוניינים לבדוק כדאיות לשדרג אותה?

במסך הראשון תבחרו באופציית "שדרוג מערכת סולארית קיימת", סמנו את שטח הגג ותשלימו כמה פרטים נוספים לגבי המערכת הקיימת. האלגוריתם יחשב עבורכם עלות השדרוג ואת הרווח הנקי הנוסף שתקבלו משדרוג המערכת עד לתום תקופת החוזה.

לבדיקת כדאיות של התקנת מערכת סולארית על הגג כנסו למחשבון החכם שלנו

**כלל השירותים של GreenDays ניתנים ללא עלות וללא התחייבות

למידע נוסף על הטכנולוגיה

להסבר נוסף על השירות שלנו - לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם רעיון לכתבה? שאלות? כתבו לנו

ב-GreenDays אנחנו לא מוכרים מערכת סולארית אנחנו פשוט דואגים שתרוויחו יותר

אם יש לכם גג פנוי ואין לכם עדין מערכת סולארית, אתם במקום הנכון.
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

השאירו פרטים לייעוץ חינם וללא התחייבות